fbpx

Event


2017 Alumni
Region 1
Michael Allen (Manteo) – Lenoir-Rhyne University
Jaden Bobbitt (J. A. Holmes) – Wake Tech CC
Phillip Boykin (North Pitt) – Louisburg College
Hunter Christopher (J. H. Rose) – N.C. State University
David Dobson (D. H. Conley) – UNC Asheville
Silas Gonzalez (Northern Nash) – Air Force Academy
Scott Mayo (South Central) – Wake Tech CC
Jaelynn Melton (Fike) – Brunswick CC
Drew Nichols (South Central) – N.C. Wesleyan
Robbie O’Neal (D. H. Conley) (2019) – UNC Greensboro
Austin Pace (Currituck) (2019) – N.C. State University
Anthony Saieed (J. H. Rose) – Pitt CC
Will Stewart (Rocky Mount Academy) (2019) – University of North Carolina
Hunter Stokely (Fike) (2020) – University of North Carolina
Andrew Summerlin (Riverside Martin) – Chowan University
Robert Wacker (J. H. Rose) – University of Richmond
Ben Ward (J. A. Holmes) – N.C. State University (walk on*)
 
Region 2
Jack Casbarro (Southern Wayne) – University of Mount Olive
Colby Emmertz (Topsail) – East Tennessee State University
Blake Gipson (C. B. Aycock) – Lenoir CC
Max Hildreth (New Hanover) – College of Charleston
Alex Holland (Topsail) – Catawba College
Chance Howard (Rosewood) – UNC Charlotte
Dylan Jeffries (West Brunswick) (2019) – University of Mount Olive
Price King (Ashley) – Brunswick CC
Owen McDowell (West Brunswick) – Brunswick CC
Colby McLawhorn (North Lenoir) – University of Mount Olive
Caleb Morris (West Craven) – Pitt CC
Jonathan Peacock (Rosewood) – N.C. Central University
Quinton Pittman (North Lenoir) – Belmont Abbey College
Jr Renwick (Havelock) – King University
Kyle Smith (New Hanover) (2019) – University of North Carolina
Matthew Suggs (Hoggard) – UNC Wilmington
Davis Tyndall (West Carteret) – Western Carolina University
Cody Whaley (C. B. Aycock) – Pitt CC
 
 
Region 3
Gray Betts (Cardinal Gibbons) – Liberty University
Ryan Chasse (Middle Creek) – Campbell University
Landon Choboy (Leesville Road) – College of Charleston
Chad (C.J.) Conrad Jr. (Apex) – Winthrop University
Trent Harris (Heritage) – High Point University
Sam Highfill (Apex) (2019) – N.C. State University
Thomas Bryce McGowan (Cary) – UNC Charlotte
Grant Millay (South Johnston) – Charleston Southern
Ben Miller (Jordan) (2019) – University of Pennsylvania
Davie Morgan (Bunn) – Barton College
Casey Nichols (Person) – Lenoir-Rhyne University
Will Sandy (Leesville Road) – University of North Carolina
Tyler Snead (Millbrook) – East Carolina University (Football-preferred walk-on*)
Chris Thorburn (Cardinal Gibbons) – UNC Wilmington
Tyler Tuthill (Clayton) – Appalachian State University
Matt Willadsen (Holly Springs) (2019) – N.C. State University
Tyler Wilson (Jordan) – UNC Wilmington
Jake Wolf (Middle Creek) – UNC Greensboro
 
Region 4
Brooks Baldwin (Whiteville) – UNC Wilmington
Hayden Cross (Southern Lee) – Appalachian State University
Randy Floyd (Fairmont) – UNC Pembroke
Ryder Giles (Union Pines) – East Carolina University
Brennen Herbert (Jack Britt) – Appalachian State University
Davidjohn Herz (Terry Sanford) (2019) – University of North Carolina
Matthew Hyatt (Scotland County) – Coker College
Andrew Jayne (Terry Sanford) – Drafted in 19th round by Baltimore Orioles in 2018
Christian Jayne (Terry Sanford) – East Carolina University (was drafted in 27th round by Arizona Diamondbacks in 2018 but elected to attend college)
Matthew Little (Cape Fear) – Pitt CC
Baker Nelson (Harnett Central) – N.C. State University
Tylan Reece (South View) – USC Sumter
 
Region 5
Devin Bartley (Southeast Guilford) – N.C. A&T
Colin Best (High Point Christian) – UNC Greensboro
Ethan Blanchard (Northwest Guilford) (2019) – Naval Academy
Caleb Cozart (Wesleyan Christian) (2019) – University of North Carolina
Jacob Edwards (Southwest Guilford) – UNC Asheville
DeAngelo Giles (High Point Central) (2019) – N.C. State University
Jaylen Guy (Southeast Guilford) – Liberty University
Jackson Hartley (Eastern Alamance) – N.C. Central University
Brett Kerry (Wesleyan Christian) – University of South Carolina
Brody McCullough (Sheets Memorial Christian) – Wingate University
Bennent Nance (Morehead) – University of North Carolina
CJ Neese (Grimsley) (2019) – N.C. State University
Connor Norby (East Forsyth) – East Carolina University
Davis Palermo (Northwood) – University of North Carolina
Colin Smith (High Point Central) – N.C. Central University
Gianni Smith (West Forsyth) – N.C. A&T
Dalton Ward (Westchester Country Day) – N.C. Central University
Logan Whitaker (Ledford) – N.C. State University
 
Region 6
Daniel Bagwell (King’s Mountain) – Queens University of Charlotte
Jeremiah Boyd (Hickory Ridge) – Presbyterian College (was drafted in 35th round by Boston Red Sox in 2018)
Cam Brantley (Ardrey Kell) – University of North Carolina
Zack Budzik (Sun Valley) – UNC Greensboro
Riley Cheek (Crest) – UNC Charlotte
Rohan Handa (Cannon) – Yale University
Josh Haney (Southlake Christian) – UNC Charlotte
Lane Hoover (Lincolnton) – East Carolina University
John Hosmer (Charlotte Country Day) – Davidson College
Jason Hudak (Southlake Christian) – UNC Wilmington
Jonathan Jagielski (Charlotte Christian) – USC Sumter
Luke Little (East Mecklenburg) – San Jacinto CC (TX)
Stephen Ridge (Marvin Ridge) – UNC Wilmington
Trey Tujetsch (Ardrey Kell) (2019) – University of South Carolina
Owen White (Carson) – Drafted 2nd round (55th) by Baltimore Orioles in 2018 (was on scholarship for South Carolina)
Dalton Williams (North Gaston) – Appalachian State University
 
Region 7
Skylar Brooks (Wilkes Central) (2019) – East Carolina University
Carter Foster (Forbush) – UNC Charlotte
Zachary Hammer (Alexander Central) – Catawba Valley CC
Kain Kiser (East Surry) – Lenoir-Rhyne University
Houston Koon (Wilkes Central) (2019) – N.C. State University
Alex Ortiz (West Wilkes) – N.C. Central University
JP Perez (Lake Norman) – UNC Asheville
Brett Pope (Alleghany) – N.C. Central University
Cy Smith (West Caldwell) (2019) – Appalachian State University
Cole Triplett (Draughn) – Montreat College
Bryce Vestal (East Wilkes) – Guilford College (football & baseball*)
Nick Ward (West Iredell) – Winston-Salem State University
Carson Whisenhunt (Davie) (2019) – East Carolina University
AJ Wilson (East Surry) (2019) – East Carolina University
Blake Winebarger (Forbush) – Pfeiffer University
Peyton Winebarger (Forbush) – N.C. A&T
Sam Zayicek (Lake Norman) – High Point University
 
Region 8
Kyle Decker (North Henderson) – Appalachian State University
Josh Dotson (A.C. Reynolds) – University of North Carolina
Mason Herbert (Pisgah) – UNC Charlotte
Jackson Hipp (Christ School) – Brown University
Mason Lyda (West Henderson) – Catawba Valley CC
Zebby Matthews (Smokey Mountain) – Walters State CC (TN)
Chipper McGinnis (Chase) (2019) – Lenoir-Rhyne University
Andrew McKay (A.C. Reynolds) – Wingate University
Aaron McKeithan (T.C. Roberson) – Tulane University
Xaviar Stewart (Asheville) – Catawba Valley CC
Andrew Terrell (Franklin) – Appalachian State University
Chad Treadway (Christ School) (2019) – Georgia State University
Eric Wallington (T.C. Roberson) – Western Carolina University
Will Westbrock (ACA) (2019) – UNC Asheville