fbpx

Event


2012 Alumni
Adam Pate (CB Aycock) – UNC
Addison Parrish (East Lincoln) – Western Carolina
AJ Edwards (Southern Alamance) – Mars Hill
Alex Britt (Fairmont) – UNC-Pembroke
Alex Destino (North Buncombe) – South Carolina
Andrew Locklear (South Point) – Charleston Southern
Andrew Webster (Northwood) – Barton
Ashton Cox (Southern Wayne) – UNC-Pembroke
Austin Easter (Alleghany) – UNC Wilmington
Austin Embler (Pinecrest) – UNC Greensboro
Austin Lee (South Creek) – College of the Albemarle
Austin Staley (Wilkes Central) – NC State
Bailey Clark (Asheville Christian) – Duke
Bailey Ober (Charlotte Christian) – College of Charleston
Ben Connor (Whiteville) – Mount Olive
Bradley Brown (Richmond County) – Wingate
Brady Hill (South Central) – Belmont Abbey
Brandon Vogler (Reagan) – UNC Charlotte
Braxton Davidson (TC Roberson) – Atlanta Braves
       **1st Round out of HS
Brett McLamb (Triton) – Campbell
Brian Fortier (Holly Springs) – Davidson
Brock Deatherage (Western Alamance) – NC State
Brock Helton (East Rutherford) – Brevard College
Brooks Kennedy (South Mecklenburg) – UNC
Bryant Battle (North Pitt) – North Carolina Central
Cameron Crisp (West Henderson) – Mars Hill
Cameron Snow (Riverside) – East Carolina
Carson Jones (North Buncombe) – Appalachian State
Casey Golden (Jordan Matthews) – UNC Wilmington
Chase Arrington (Lee County) – Gardner Webb
Chase Roupp (Faith Christian) – William Peace
Chris Perry (North Pitt) – East Carolina
Christian Sledge (Bunn) – Chowan
Christopher Silber (Sanderson) – High Point
Clay Hodges (East Lincoln) – Catawba Valley CC
Clay Lockamon (Roanoke Rapids) – UNC Wilmington
Cody Trogdon (Randleman) – UNC Pembroke
Coleman Arrowood (McDowell) – USC Upstate
Collin Brinkley (North Pitt) – Ole Miss
Damien Dudley (North Pitt) – Wake Tech CC
Darren Armstrong (Lawrence Acad.) – Coll of the Albemarle
David DiCicco (Jacksonville) – UNC-Pembroke
David Williams (Northern Nash) – Duke
Davis Kirkpatrick (DH Conley) – East Carolina
Dillon Stewart (Triton) – UNC Greensboro
Doug Norman (Ardrey Kell) – LSU
Drew Butler (Richmond County) – Campbell
Dylan Beiland (St. Stephens) – North Carolina Central
Emmitt Herring (Wallace-Rose Hill) – UNC-Pembroke
Eric Tyler (South Rowan) – East Carolina
Evan Voliva (Currituck) – East Carolina
Gabe Tippert (South Central) – Pitt CC
Garrett Suggs (Fuquay-Varina) – NC State
Gavin Culler (West Forsyth) – Winston-Salem State
Graham Edwards (Middle Creek) – Elon
Grant Tyndall (South Lenoir) – Mount Olive
Hansen Butler (High Point Central) – UNC
Hayden Buffkin (Scotland) – Florence-Darlington Tech
Hayden Deal (Bandys) – Presbyterian
Hunter Harvey (Bandys) – Baltimore Orioles
       **1st Round out of HS
Jackson Bellenkes (Northwest Guilford) – UNC
Jacob Sasser (Southern Wayne) – UNC Wilmington
Jake Cagle (AC Reynolds) – North Carolina Central
Jake Kusz (Riverside) – UNC Greensboro
Jeff Thompson (Union Pines) – UNC Pembroke
Jehneil House (JH Rose) – Southeastern CC
Jeremy Johnson (Rocky Mount) – High Point
Jeremy Walker (Calvary Baptist) – Gardner-Webb
Joe Metts (Erwin) – Erskine
Joe O’Donnell (Hoggard) – NC State
John Elwood (Piedmont) – Pfeiffer
Jon Stires (Lake Norman) – Louisburg
Josh Carter (West Henderson) – Wake Tech
Josh Hall (Asheville) – Brevard College
Josh McLain (Alexander Central) – NC State
Justin Carroll (West Johnston) – UNC Wilmington
Katon Harwood (AC Reynolds) – Appalachian State
Kenny Palmer (Sun Valley) – UNC Charlotte
Kris Lindner (West Cartaret) – Army
Kyle Cross (DH Conley) – Chowan
Landon Letchworth (North Lenoir) – Gardner Webb
Landon Tilley (West Brunswick) – Campbell
Lane Grant (West Henderson) – Mars Hill
Levi Gesell (High Point Christian) – Liberty
Logan Beehler (Ardrey Kell) – NC State
Logan Jones (East Wake) – Guilford College
Logan Sherer (East Mecklenburg) – UNC Charlotte
Luke Baker (Patton) – Mars Hill
Markel Jones (West Brunswick) – Louisburg College
Matt Davis (Ashley) – UNC Charlotte
Matt Orth (Southwest Guilford) – UNC
Matt Wisniewski (Riverside) – Chowan
Michael Coombs (West Craven) – St. Andrews
Nathan Arp (Terry Sanford) - Campbell
Nathan Blaylock (AC Reynolds) – Liberty
Nick Boswell (Davie) – Liberty
Nick Coble (Mt. Pleasant) – Liberty
Nick Cole (Bunn) – William Peace
Nick Debo (Orange) – UNC-Pembroke
Nick Horning (South Caldwell) – Catawba Valley CC
Nick Salisbury (Independence) – Liberty
Parker Johnson (TC Roberson) – Wake Forest
Parker Kelly (First Flight) – UNC-Pembroke
Philip Perry (Robinson) – East Carolina
Pierce Suttles (Hough) – Western Carolina
Robbie Thorburn (Cardinal Gibbons) – UNC Wilmington
Russ Weiker (South Stanly) – Liberty
Sage Cornatzer (North Henderson) – Lander
Sam Henrickson (Village Christian) – Pitt CC
Sean Collins (Weddington) – Richmond
Shane Billings (Glenn) – Wingate
Shane Shepard (Ashley) – NC State
Spencer Holcomb (Reagan) – Western Carolina
Tanner Bush (TC Roberson) – UNC Asheville
Taylor Garczynski (Davie) – Francis Marion
Taylor Wright (Croatan) – Wake Tech CC
Terrence Jackson (Creswell) – St. Andrews
Thomas St. Clair (Mount Tabor) – Lenoir-Rhyne
Timothy Carter (South Robeson) – St. Augustine’s
TJ McDonald (Village Christian) – East Carolina
Tommy DeJuneas (Providence) – NC State
Trent Watkins (Franklin Academy) – Averett
Trent Wynn (New Bern) – Pitt CC
Trevor Loudermilk (McDowell) – Spartanburg Methodist
Tyler Garrett (DH Conley) – Barton College
Tyler Stroup (East Davidson) – Appalachian State
Whitman Barnes (New Bern) – UNC Wilmington
Will Shepherd (West Wilkes) – Liberty
William Adams (Scotland) – St. Andrews
Zach Jarrett (Hickory) – UNC Charlotte
Zach Scudder (East Forsyth) – Pfeiffer                                 
Zack Gahagan (North Henderson) – UNC
Zack Littell (Eastern Alamance) – Seattle Mariners
       **11th Round out of HS